Важлива новина про застосунок “ДІЯ”! Ряд послуг стане платним для бізнесу вже З 1 червня!
Керівник команди впровадження “Дії” Олексій Вовк повідомив, що з 1 червня 2025 року розпочнеться монетизація деяких послуг у застосунку “Дія”
Однак, Міністерство цифрової трансформації України наголошує, що для звичайних громадян усі сервіси “Дії” залишаються повністю безкоштовними, як і раніше. Монетизація стосується виключно бізнесу, який інтегрує певні функції “Дії” у свої внутрішні процеси.
Які сервіси стануть платними та для кого?
Першим платним сервісом у “Дії” стане шеринг (передача) документів для банків. Зміни набудуть чинності вже з 1 червня 2025 року.
У майбутньому планується запровадження ще двох платних функцій:
- “Дія.Підпис” для юридичних осіб: Цей сервіс дозволить компаніям та організаціям підписувати документи онлайн з використанням електронного підпису безпосередньо через застосунок “Дія”. Це значно спростить документообіг для бізнесу.
- Diia.OAuth (сервіс електронної ідентифікації): Завдяки цьому рішенню, партнери “Дії” зможуть ідентифікувати своїх користувачів через взаємодію з Порталом “Дія”, забезпечуючи безпечний та швидкий вхід у сторонні сервіси.
Деталі монетизації сервісу шерингу документів:
Сервіс шерингу документів, запущений Мінцифри у 2020 році, дозволяє користувачам “Дії” швидко та безпечно передавати електронні копії своїх паспортів, ідентифікаційного коду та інших документів бізнесу – зокрема банкам, кредитним установам, страховим компаніям та іншим надавачам послуг, для яких є критично важливим встановлення особи клієнта.
Згідно з інформацією Forbes Ukraine:
- За підключення до сервісу шерингу документів банки та фінансові установи сплачуватимуть одноразово 21 617 гривень.
- Далі – 9,8 гривень за кожну успішну операцію з передачі документів.
- Важливо: Шеринг одного документа залишатиметься безкоштовним для бізнесу. А ось передача двох і більше документів одночасно (мультишеринг) – стане платним.
За словами Олексія Вовка, середня кількість шерингів документів через “Дію” перевищує 1,3 мільйона операцій на місяць.
У переліку партнерів, які вже готові до інтеграції нового платного сервісу, знаходяться не лише банки, а й страхові компанії, сервіси документообігу, платіжні системи, мобільні оператори, сервіси райдхейлінгу та інші установи. Загалом, за словами Вовка, йдеться про “кілька сотень підключень”.
Таким чином, монетизація послуг “Дії” стосується B2B-сегменту, дозволяючи державі отримувати дохід від використання своїх цифрових інструментів бізнесом, при цьому зберігаючи безкоштовний доступ до базових послуг для звичайних громадян.
Якщо у вас залишились питання – напишіть нам в чат
ВПО, ООН, ЄДНІСТЬ ЧАТ
https://t.me/vuplaty_vpo або https://t.me/+ofzSwScgZ0hlNWJi