Ряд послуг у Дії стане ПЛАТНИМ: уже з 1 червня!

Ряд послуг у Дії стане ПЛАТНИМ: уже з 1 червня!

Важлива новина про застосунок “ДІЯ”! Ряд послуг стане платним для бізнесу вже З 1 червня!

Керівник команди впровадження “Дії” Олексій Вовк повідомив, що з 1 червня 2025 року розпочнеться монетизація деяких послуг у застосунку “Дія”

Однак, Міністерство цифрової трансформації України наголошує, що для звичайних громадян усі сервіси “Дії” залишаються повністю безкоштовними, як і раніше. Монетизація стосується виключно бізнесу, який інтегрує певні функції “Дії” у свої внутрішні процеси.

Які сервіси стануть платними та для кого?

Першим платним сервісом у “Дії” стане шеринг (передача) документів для банків. Зміни набудуть чинності вже з 1 червня 2025 року.

У майбутньому планується запровадження ще двох платних функцій:

  1. “Дія.Підпис” для юридичних осіб: Цей сервіс дозволить компаніям та організаціям підписувати документи онлайн з використанням електронного підпису безпосередньо через застосунок “Дія”. Це значно спростить документообіг для бізнесу.
  2. Diia.OAuth (сервіс електронної ідентифікації): Завдяки цьому рішенню, партнери “Дії” зможуть ідентифікувати своїх користувачів через взаємодію з Порталом “Дія”, забезпечуючи безпечний та швидкий вхід у сторонні сервіси.

Деталі монетизації сервісу шерингу документів:

Сервіс шерингу документів, запущений Мінцифри у 2020 році, дозволяє користувачам “Дії” швидко та безпечно передавати електронні копії своїх паспортів, ідентифікаційного коду та інших документів бізнесу – зокрема банкам, кредитним установам, страховим компаніям та іншим надавачам послуг, для яких є критично важливим встановлення особи клієнта.

Згідно з інформацією Forbes Ukraine:

  • За підключення до сервісу шерингу документів банки та фінансові установи сплачуватимуть одноразово 21 617 гривень.
  • Далі – 9,8 гривень за кожну успішну операцію з передачі документів.
  • Важливо: Шеринг одного документа залишатиметься безкоштовним для бізнесу. А ось передача двох і більше документів одночасно (мультишеринг) – стане платним.

За словами Олексія Вовка, середня кількість шерингів документів через “Дію” перевищує 1,3 мільйона операцій на місяць.

У переліку партнерів, які вже готові до інтеграції нового платного сервісу, знаходяться не лише банки, а й страхові компанії, сервіси документообігу, платіжні системи, мобільні оператори, сервіси райдхейлінгу та інші установи. Загалом, за словами Вовка, йдеться про “кілька сотень підключень”.

Таким чином, монетизація послуг “Дії” стосується B2B-сегменту, дозволяючи державі отримувати дохід від використання своїх цифрових інструментів бізнесом, при цьому зберігаючи безкоштовний доступ до базових послуг для звичайних громадян.

Якщо у вас залишились питання – напишіть нам в чат
ВПО, ООН, ЄДНІСТЬ ЧАТ 
https://t.me/vuplaty_vpo   або https://t.me/+ofzSwScgZ0hlNWJi

                   
Слідкуйте за нами:
Поділитися: