Програма “Доступні ліки” щороку поповнюється новими препаратами. Їх можна придбати в аптеці безкоштовно або з невеликою доплатою. Нещодавно список пільгових ліків було оновлено.
На яких ліках можна заощадити
Нагадаємо, що завдяки програмі реімбурсації (відшкодування) «Доступні ліки» пацієнти можуть придбати в аптеці необхідні препарати безкоштовно або з доплатою, решту медзакладів відшкодовує держава.
У жовтні набуде чинності оновлений Перелік ліків, що підлягають реімбурсації.
Механізм реімбурсації поширюється на препарати для лікування:
серцево-судинних та цереброваскулярних захворювань;
цукрового діабету;
нецукрового діабету;
хронічних хвороб нижніх дихальних шляхів;
розладів психіки та поведінки, епілепсії;
хвороби Паркінсона;
посттрансплантаційного періоду;
біль та надання паліативної допомоги при невиліковних хворобах.
До оновленого списку увійшли:
472 лікарські засоби, з них безкоштовними для пацієнтів є 158 препаратів (тобто їх вартість повністю відшкодовується);
9 комбінованих лікарських засобів, що застосовуються при хронічних хворобах нижніх дихальних шляхів, 8 із них – безкоштовні;
63 препарати інсуліну, 39 з яких безкоштовні;
Тепер хворі на цукровий діабет отримали більше можливостей вибрати препарат, який підійде їм краще, насамперед, за ступенем очищення діючої речовини.
Взагалі, повний перелік варто разом із лікарем переглянути як тим, хто ще не користувався програмою, так і тим, хто вже вибирав ліки із неї. Новий список надає набагато більше можливостей вибрати той препарат, який, з урахуванням індивідуальних особливостей, буде вам краще.
Допомога для діабетиків
30 вересня МОЗ відновило і Перелік медичних виробів, що підлягають реімбурсації**. Він налічує 45 позицій (тест-смужки для вимірювання рівня глюкози у крові). З них 3 медвироби безкоштовні. Решта держави компенсуватиме – майже половину їхньої вартості.
Використання цих тест-смужок для визначення рівня глюкози крові взагалі дозволить долучитися до постійного вимірювання глюкози крові не лише тим, хто давно хворіє, а й багатьом людям, у яких діагностовано переддіабет чи першу стадію захворювання.
Як отримати пільгові препарати
Нагадаємо, щоб приєднатися до програми «Доступні ліки», ви повинні звернутися до свого сімейного або лікаря (кардіолога, ендокринолога, пульмонолога, психіатра). Він вибере вам необхідний препарат і надасть рецепт, за яким ви протягом 30 календарних днів у будь-якій аптеці країни, яка приєдналася до програми «Доступні ліки», зможете придбати безкоштовно або з доплатою виписані ліки.
Знайти аптеку з договором з НСЗУ можна через:
контакт-центр НСЗУ за номером 16-77. Оператор підкаже, де розташована найближча аптека, яка має договір і ліки, що відпускає, за направленням лікаря.
А якщо ви вмієте користуватися інтернетом, то переглянути нові переліки препаратів з розміром доплати можна за посиланнями: https://www.apteka.ua/article/701820 та https://www.apteka.ua/article/701821.
* Перелік лікарських засобів, що підлягають реімбурсації, станом на 23 серпня 2024 р. (наказ МОЗ України № 1537 від 04.09.2024)
** Перелік медичних виробів, що підлягають реімбурсації, станом на 23 серпня 2024 р. (наказ МОЗ України № 1537 від 04.09.2024)