Київ першим в Україні запустив сервіс «Портал Захисників та Захисниць», який забезпечує прямий доступ до всіх послуг, гарантованих містом киянам-захисникам та киянкам-захисницям, а також їхнім родинам та родинам загиблих.
Портал працює за принципом «єдиного вікна». Наразі доступно понад 40 різноманітних послуг. Серед них соціальні, медичні, освітні та інші. Серед категорій послуг однією з найактуальніших є сервіс матеріальна допомога. Там захисники та захисниці, члени їхніх родин та сім’ї загиблих можуть дистанційно оформити щорічну матеріальну допомогу.
АрміяInform розповідає, як ветеранам скористатися послугою онлайн та що потрібно зробити.
Як подати заявку?
Отже, заходимо за посиланням, подаємо заявку та проходимо авторизацію. Задля цього вам необхідно підтвердити свою особу. Ви можете зробити це декількома способами: за допомогою особистого ключа або системи ID.GOV.UA, через Дія.Підпис.
Процедура оформлення займає всього 3 хвилини. Уточнюють ваші персональні і паспортні дані, ваш статус (учасник бойових дій, особа з інвалідністю чи член сім’ї загиблого), електронну адресу, номер телефону, адресу реєстрації, відомості про банківську картку для нарахувань, документи, що підтверджують право на пільги. Далі підписуєте заявку знову ж таки зручним для вас способом, наприклад особистим ключем або через Дія.Підпис.
Ваші документи розглядають 30 діб. Після їх опрацювання заявник буде проінформований через особистий кабінет та листом на електронну пошту про результати надання матеріальної допомоги. Кошти надійдуть на банківський рахунок заявника.
Скільки грошей можна отримати?
Матеріальна допомога надається рішенням Київської міської ради раз на рік. Торік грошова допомога становила:
– киянам-учасникам АТО — по 5 тисяч гривень;
– киянам-учасникам АТО, Захисникам і Захисницям з інвалідністю I групи — по 30 тисяч гривень;
– киянам-учасникам АТО, Захисникам і Захисницям з інвалідністю II групи — по 20 тисяч гривень;
– членам родин загиблих киян-учасників АТО — по 30 тисяч.
На жаль, отримати щорічну матеріальну допомогу не можуть кияни-учасники бойових дій, які виконували або виконують бойові завдання під час відбиття широкомасштабної агресії рф проти України.
Більш детальну інформацію про надання послуги можна прочитати на сайті «Порталу Захисників та Захисниць».