Українцям варто бути готовими до можливих змін у тарифах на електроенергію вже у 2026 році.
Чому можуть зрости ціни
НБУ не виключає, що підвищення тарифів стане необхідним через масштабні руйнування енергетичної інфраструктури під час війни. Енергетичні об’єкти постійно зазнають обстрілів, що створює ризики дефіциту електроенергії та змушує Україну збільшувати імпорт електрики й газу.
За оцінками Нацбанку, у 2025–2026 роках дефіцит електроенергії може сягнути 4–6 %, або близько 3 % у середньорічному вимірі.
Чинний мораторій на підвищення тарифів
Попри складну ситуацію, уряд продовжує дію мораторію на підвищення тарифів для населення — на тепло, гарячу воду, газ і електроенергію. Цей захід запроваджено для підтримки громадян у воєнний час. Читайте також Нова грошова допомога від Карітас: хто, скільки і як може отримати
У проєкті держбюджету на 2026 рік не передбачено підвищення тарифів, якщо бойові дії триватимуть. Водночас, експерти визнають: після завершення війни тарифи можуть бути переглянуті, щоб забезпечити фінансування відновлення енергосистеми.
Що це означає для споживачів
Наразі українці можуть не очікувати різких змін у платіжках за світло. Але у перспективі 2026 року питання перегляду тарифів залишатиметься відкритим — усе залежатиме від ситуації на фронті, темпів відновлення інфраструктури та рішень уряду.