Уряд розробляє нову модель соціальної підтримки – “соціальний договір”, що передбачає взаємну відповідальність держави, громад та бізнесу.
Про договір
Мінсоцполітики розпочало роботу над оновленням підходів до соціальної політики. Ключовим завданням є створення нового соціального договору — системи взаємної відповідальності держави, громадян і бізнесу, заснованої на принципах справедливості, прозорості та гідності людини.
Сьогодні система соціальної підтримки в Україні потребує модернізації, адже вона стала складною та неефективною. Велика кількість соціальних виплат і пільг призвела до перевантаження державного бюджету.
Деталі
Як зазначають в Уряді, соціальна політика має закінчуватися працевлаштуванням та повним відновленням людини. Цього не досягнути одноразовими виплатами, держава має стимулювати людину повернутися до гідного життя. Читайте також Важливо! Встигніть витратити Зимову 1000 до 30 червня
За словами міністра Дениса Улютіна, нинішня структура соціальної підтримки є надмірно складною та неефективною: велика кількість різних допомог і пільг призвела до перевантаження державного бюджету, водночас виявилася неефективною.
Від розподілу ресурсів — до формування людського капіталу
Наразі система має відійти від ролі інструменту розподілу ресурсів і стати механізмом формування людського капіталу, довіри та соціальної єдності.
«Держава не може вирішити все одноосібно. Бізнес, громади, громадські організації — усі мають брати участь у створенні середовища, де кожна людина має гідність, можливості та відчуття безпеки. Бо ми, як доросла держава, маємо розуміти, що ми повинні підтримувати в першу чергу тих, хто не може сам себе забезпечити. Отже, наше завдання — не просто перерозподіляти ресурси, а будувати спільноту, у якій людина не залишається сам на сам зі своїми проблемами», — зазначив міністр.
Концепція передбачає «дорослий діалог» між державою, громадянами та бізнесом.